14 Kasım 2018 Çarşamba
 
 » Ana Sayfa
 » Şirket Profili
 » Hizmetlerimiz
 » Ürünler
 » İnsan Kaynakları
 » Resim Galerisi
 » Ziyaretçi Defteri

Alan Adı Sorgulama
www.
.com-.net-.org Yardım

Arama
Sitede Webde

powered by FreeFind

www.Belediyeler.Net

Sitemizdeki güncellemelerden ve yeniliklerden haberdar olmak isterseniz
 E-Mail  Adresinizi
Kayıt ediniz
İsminiz:

E-Mail Adresiniz:

Ekle: Çıkar:

www.Belediyeler.Net

Arama Siteleri:
Son Güncelleme
05.07.2018

www.Belediyeler.Net

 

 

 

Türkiye'nin Belediyeler Portalı

Başarılı bir E-Ticaret sitesi için gerekli 10 unsur.1. GÜVENLİ ON-LİNE İŞLEMLER
Bizim, Internetin gerçek dünyadaki ticarete kıyasla daha güvenli olduğunu biliyor olmamız çok önemli değildir. Bir Internet taciri olarak, satın aldığı mallar için güvenli bir ödeme biçimi isteyen müşterilerle ve müşteri kanaatleriyle çalışmak zorundasınız. Bunun anlamı kredi kartı bilgilerini almak için SSL (Secure Socket Layer) server kullanacaksınız demektir. SSL server kullanmamak müşterilere, “sizin kanaatleriniz umurumuzda değil” demek gibidir.

2. ALIŞVERİŞ SEPETİ
Eğer çok az sayıda ürün satmıyorsanız, bir alışveriş sepeti sizin için bir zorunluluktur. Bu alış-veriş edenlerin işini kolaylaştıracaktır. Eğer müşterinizin ürün satın alabilmesi için bir sipariş formunu doldurması gerekiyorsa, Internetin sağladığı avantajlardan yararlanmıyorsunuz demektir. Çünkü bu durum, satışın önündeki bir engeldir.

3. ARAMA MOTORU
Eğer çok sayıda mal satıyorsanız, müşteriniz sitenin içinde kaybolabilir. Bu nedenle aradığı ürünü kolayca bulabilmesi gerekir. Bunu sağlamanın en iyi yolu, ayrıntılı arama yapmaya imkan veren bir arama motorunun sitenizde olmasıdır.

4. KOLAY ANLAŞILIR MENÜLER
Müşteriniz sitenizde aradığını kolayca bulabilmelidir. Siteniz çok karmaşık bir menü yapısına sahip ise ve ziyaretçi sattığınız ürüne acil ihtiyaç duymuyorsa bir süre sonra sıkılacak ve sitenizi terk edecektir.

5. ETKİLEYİCİ TASARIM
Gerçek dünyadaki mağazaların sahipleri işyerlerinin dekorasyonuna ve hoş bir yer olarak görünmesine nasıl özen gösteriyorlarsa, aynı şey elektronik mağazalar için de geçerlidir. Bunun yolu sitenizin güzel ve etkileyici bir tasarıma sahip olmasıdır. İyi tasarlanmış bir site müşteride güven uyandıracaktır.

6. BAŞARILI ÜRÜN TANITIMI
Müşterileriniz satın almadan önce ürününüzü ellerine alıp inceleyemeyecekleri için, zihinlerinde canlandırmalarına imkan verecek şekilde ayrıntılı biçimde ürününüzü tasvir etmeniz gerekir. Ürün tasviri bir yandan müşteriyi cezbederken, diğer yandan da ona istediği her türlü bilgiyi sunuyor olmalıdır. Mesela, ürünün bir fotoğrafını kullanıyorsanız, bir yandan yeterince ayrıntıyı gösterebilmeli ama öte yandan da makul bir sürede indirilebilecek bir büyüklükte olmalıdır.

7. REKABETÇİ FİYATLAR
Sitenizi en iyi görünüme sahip olacak şekilde dizayn edebilir ve müşterilerin istediği her türlü güvenlik önlemini almış olabilirsiniz. Ama fiyatlarınız rekabetçi değilse, müşterileriniz sadece sitenizi seyredecek ve sonra alışveriş etmeden ayrılacaklardır.

8. HIZ
Yavaş bir site müşterileri bıktıran ve uzaklaştıran sebeplerin başında gelmektedir. Bu nedenle sitenizin hızlı olması size çok büyük bir avantaj sağlayacaktır. Hosting ile ilgili unsurların yanı sıra, hızı belirleyen en önemli faktörler sitenin grafik tasarımının ve programlamanın optimizasyonu ile veritabanı mimarisinin başarısıdır.Eğer buralarda sorun varsa hızlı bir hosting hizmeti alsanız bile siteniz yavaş olacaktır.

9. GÜVEN
Gerçek dünyada yer alan bir işyeri olmadığınızdan, müşterilerin sitenizden alışveriş etmeleri için size güveniyor olmaları gerekir. Satın aldığı malı teslim alabileceğine dair bir güven duygusu yoksa, size ödeme yapma hususunda kendini emniyette hissetmeyecek ve alışveriş yapmayacaktır.

10. DAİMİ MÜŞTERİLER
Sitenizden alışveriş eden müşterileri daimi kılmak veya ziyaretçilerinizi “müşteri”ye dönüştürmek için çeşitli şeyler yapmanız gerekir. Üyelik, bülten gönderme vs. gibi müşteriyle aranızda sürekli bir e-mail trafiği sağlayacak yöntemler bu konuda çok işe yarayan faaliyetlerdir.

Geri Arkadaşına Gönder

Elmas nasıl yontulmadan kusursuz olmaz ise; insan da acı çekmeden olgunlaşmaz.
Konfüçyüs

(C) 1997-2009 KEYKOBİ.NET WEB Grubu tarafndan hazırlanmıştr.   

E-mail:  mail@ncp.com.tr
         


www.Belediyeler.Net

GÜNCEL


Ülkemizde yaşananlardan sonra İnternet'te sansürü destekliyormusunuz? ( 5.01.2007)
 Denetim Altında tutmak lazım  
 Evet Sansürlenmeli  
 Hayır Sansürlenmemeli  
Toplam Katılım : 1438

www.Belediyeler.Net

ANTALYA