14 Kasım 2018 Çarşamba
 
 » Ana Sayfa
 » Şirket Profili
 » Hizmetlerimiz
 » Ürünler
 » İnsan Kaynakları
 » Resim Galerisi
 » Ziyaretçi Defteri

Alan Adı Sorgulama
www.
.com-.net-.org Yardım

Arama
Sitede Webde

powered by FreeFind

www.Belediyeler.Net

Sitemizdeki güncellemelerden ve yeniliklerden haberdar olmak isterseniz
 E-Mail  Adresinizi
Kayıt ediniz
İsminiz:

E-Mail Adresiniz:

Ekle: Çıkar:

www.Belediyeler.Net

Arama Siteleri:
Son Güncelleme
05.07.2018

www.Belediyeler.Net

 

 

 

Türkiye'nin Belediyeler Portalı

Memura elektronik bordro

31 Ocak 2006
Memura elektronik bordro

A.A

Devlette mutemetlik tarihe karışacak ve devlet memurlarının özlük haklarına ilişkin bütün işlemler, Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü'nce merkezden yürütülecek.

Muhasebat Genel Müdürü Ömer Duman'dan aldığı bilgiye göre, Tahakkuk Dairelerini Birleştirme ve Maaş Otomasyon Projeleri ile memur maaş sistemi tümüyle değişecek.

Kamudaki tahakkuk dairelerini yeniden yapılandıran Tahakkuk Daireleri Projesi'nin ardından, bir süre önce Aksaray ve Sivas'ta pilot uygulaması gerçekleştirilen Maaş Otomasyon Projesi de, 15 Haziran'da bütün Türkiye'de hayata geçirilecek.

MEMUR KÜTÜĞÜ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla geçtiğimiz günlerde yayımlanan bir Genelge uyarınca, bütün kamu kuruluşları memurlara ilişkin bilgileri, Say 2000i kapsamında Muhasebat Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Merkezi'ne iletecek. Burada 2 milyon 200 bin dolayındaki devlet memurunu kapsayan bir “Memur Kütüğü” oluşturulacak.

Kamu kuruluşları, derece ve kademe artışı, doğum, ölüm gibi memurlara ilişkin bilgi değişikliklerini de yine internet ortamında Bilgi İşlem Merkezi'ne gönderecek. Böylece, devlet memurlarıyla ilgili bütün bilgiler günlük olarak merkezden izlenebilecek.

MAAŞ HESABINI DA MERKEZ YAPACAK

Projeyle devlet memurlarının maaşları da artık mutemetler kanalıyla değil, merkezde elektronik ortamda hesaplanacak.

Her memurun maaş hesabına ilişkin bilgiler, Say 2000i sistemine yüklenecek. Maaşlar da, bu bilgiler ışığında merkezde elektronik ortamda hesaplanarak, internet yoluyla Tahakkuk Müdürlüklerine iletilecek. Burada doğruluğu kontrol edilecek maaş cetvelleri, elektronik imza yoluyla onaylanacak ve tekrar merkeze gönderilecek. Buradan da, illerdeki saymanlıklar kanalıyla kamu kuruluşlarına intikal ettirilecek.

Saymanlıklar, örneğin Ankara'nın Keçiören ilçesindeki 150'yi aşkın okulda görev yapan memurların maaş listesini, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, Hakkari-Yüksekova'daki sağlık personelinin maaş listesini de Sağlık İlçe Müdürlüğü'ne varsa elektronik ortamda, yoksa elden teslim edecek.

Bu şekilde memur maaşları, 15 Haziran'dan itibaren şimdiki gibi mutemetler tarafından hesaplanmayacak, doğrudan merkezde yapılacak işlemlerin ardından hak sahiplerine ulaştırılacak.

40 BİN MUTEMET NE OLACAK ?

Kamudaki Tahakkuk Dairelerinin Birleştirilmesi ve Maaş Otomasyon Projeleri ile birlikte, kamuda görev yapan 40 bin mutemedin maaş hesaplama ve özlük bilgilerini tutma işi de sona erecek.

Bu mutemetlerden aynı zamanda başka görevi olanlar, yeni dönemde sadece bu görevlerini ifa edecek, başka işi olmayanlar ise eleman ihtiyacı bulunan kamu kuruluşlarına kaydırılarak, orada değerlendirilecek.


Kaynak : Hürriyet, 31.01.2006

Geri Arkadaşına Gönder

Büyük zekalar birlikte düşünür.
Malcolm X

(C) 1997-2009 KEYKOBİ.NET WEB Grubu tarafndan hazırlanmıştr.   

E-mail:  mail@ncp.com.tr
         


www.Belediyeler.Net

GÜNCEL


Ülkemizde yaşananlardan sonra İnternet'te sansürü destekliyormusunuz? ( 5.01.2007)
 Denetim Altında tutmak lazım  
 Evet Sansürlenmeli  
 Hayır Sansürlenmemeli  
Toplam Katılım : 1438

www.Belediyeler.Net

ANTALYA