14 Kasım 2018 Çarşamba
 
 » Ana Sayfa
 » Şirket Profili
 » Hizmetlerimiz
 » Ürünler
 » İnsan Kaynakları
 » Resim Galerisi
 » Ziyaretçi Defteri

Alan Adı Sorgulama
www.
.com-.net-.org Yardım

Arama
Sitede Webde

powered by FreeFind

www.Belediyeler.Net

Sitemizdeki güncellemelerden ve yeniliklerden haberdar olmak isterseniz
 E-Mail  Adresinizi
Kayıt ediniz
İsminiz:

E-Mail Adresiniz:

Ekle: Çıkar:

www.Belediyeler.Net

Arama Siteleri:
Son Güncelleme
05.07.2018

www.Belediyeler.Net

 

 

 

Türkiye'nin Belediyeler Portalı

Sanal ortama yasal düzen.
Çocukların internet üzerinden cinsel istismarını engellemek için yasal düzenleme getiriliyor. Meclis'e sunulan düzenlemeye göre hâkim kararına rağmen erişimi engellemeyen kişi 3 yıl hapis cezası alacak.

Sanal ortama yasal düzen

Çocukların internet üzerinden cinsel istismarını engellemek için yasal düzenleme getiriliyor. Meclis'e sunulan düzenlemeye göre hâkim kararına rağmen erişimi engellemeyen kişi 3 yıl hapis cezası alacak.

ANKARA Milliyet

Elektronik ortamda çocukların suç teşkil eden yayınlara erişimini engellemek için yasal düzenleme getiriliyor. Meclis'e sunulan "Elektronik Ortamda İşlenen Suçların Önlenmesi" ile ilgili yasa tasarısındaki bazı düzenlemeler şöyle:
- Elektronik ortamda yapılan ve içeriği TCK'daki çocukların cinsel istismarı, müstehcenlik, fuhuş, intihara yönlendirme, kumar oynanması için imkân sağlama, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma suçlarını oluşturan yayınlarla ilgili erişimin engellenmesi kararı verilecek.
- İçerik veya yer sağlayıcısının yurtdışında-yurtiçinde bulunması halinde içeriği çocukların cinsel istismarı, müstehcenlik ve fuhuş suçlarını oluşturan yayınlarla ilgili olarak erişimin engellenmesi kararı doğrudan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nca verilecek. Bu karar, erişim sağlayıcısına bildirilerek gereğinin derhal yerine getirilmesi istenecek.

10 bin YTL para cezası
- İdari tedbir olarak verilen kararın yerine getirilmemesi halinde, başkanlık tarafından erişim sağlayıcısına üç gün süre verilecek. Bu sürede içeriğe erişimin engellenmemesi halinde, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nca erişim sağlayıcısına 10 bin Yeni Türk Lirası idari para cezası uygulanacak. Kararın yerine getirilmemesi durumunda, yetkilendirme izninin iptaline karar verilebilecek.
- Hâkim tarafından verilen erişimin engellenmesi kararını yerine getirmeyen kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasına çarptırılacak.
- Telekomünikasyon Kurumu, işletmecilerle yapacağı sözleşmelerde veya vereceği diğer izinlerde elektronik ortamda verilecek internet hizmetlerinde filtreleme ve bloke etme yazılım program ve donanımlarının kullanılmasını mecburi hale getiren hükümlere yer verecek.

Kaynak: 14.2.2006, ANKARA Milliyet

Geri Arkadaşına Gönder Bu Haber İçin Yorum Yazabilirsiniz

Sen neye hazırsan, o da senin için hazırdır.
Marc Victor Hansen

(C) 1997-2009 KEYKOBİ.NET WEB Grubu tarafndan hazırlanmıştr.   

E-mail:  mail@ncp.com.tr
         


www.Belediyeler.Net

GÜNCEL


Ülkemizde yaşananlardan sonra İnternet'te sansürü destekliyormusunuz? ( 5.01.2007)
 Denetim Altında tutmak lazım  
 Evet Sansürlenmeli  
 Hayır Sansürlenmemeli  
Toplam Katılım : 1438

www.Belediyeler.Net

ANTALYA