14 Kasım 2018 Çarşamba
 
 » Ana Sayfa
 » Şirket Profili
 » Hizmetlerimiz
 » Ürünler
 » İnsan Kaynakları
 » Resim Galerisi
 » Ziyaretçi Defteri

Alan Adı Sorgulama
www.
.com-.net-.org Yardım

Arama
Sitede Webde

powered by FreeFind

www.Belediyeler.Net

Sitemizdeki güncellemelerden ve yeniliklerden haberdar olmak isterseniz
 E-Mail  Adresinizi
Kayıt ediniz
İsminiz:

E-Mail Adresiniz:

Ekle: Çıkar:

www.Belediyeler.Net

Arama Siteleri:
Son Güncelleme
05.07.2018

www.Belediyeler.Net

 

 

 

Türkiye'nin Belediyeler Portalı

Yargıtay bilgileri sanal alemde

Yargıtay`daki dava dosyalarının durumları ve sonuçları hakkındaki bilgiler, sanal ortama taşındı. Yargıtay ve Yargıtay Hizmetlerini Güçlendirme Vakfı, 'Hukuk Bilgi Bankası' adı altında bir internet sitesi oluşturdu.

Hukukçular ve hukuka ilgi duyanlar, 'www.vakif.yargitay.gov.tr' adresindeki site üzerinden, Yargıtay`da süren davaların durumları ve sonuçlarına ilişkin bilgilerin yanı sıra emsal kararlara, Anayasa`ya, kanunlara, kanun hükmünde kararnamelere, tüzük ve yönetmelikler ile Resmi Gazete`ye ulaşabilecekler.

TEK KONTÖR, 3 MİLYON LİRA
Siteden faydalanabilmek için üye olmak ve hizmet karşılığı kontör ödemek gerekiyor. Bir kontör 3 milyon liradan ücretlendirilirken, sınırsız aboneliğin bedeli 15 milyar lira olarak belirlendi. Siteden yararlanmak isteyen kamu kurum ve kuruluşları, şirketler ve avukatlar için özel paket programlar bulunuyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarına sorgu ve emsal için sunulan paket, 2000 kontör karşılığında 1.5 milyar lira tutarında. Şirketler için hazırlanan pakette, 250 kontör 500 milyon, 500 kontör 900 milyon, 2000 kontör 2 milyar liradan fiyatlandırılıyor.

Avukatlara yönelik düzenlenen 20 kontörlük paket için 30 milyon, 100 kontörlük paket için 100 milyon, 250 kontörlük paket için 150 milyon, 500 kontörlük paket için 250 milyon, 1000 kontörlük paket için500 milyon, 2000 kontörlük paket için 1 milyar lira ödenmesi gerekiyor.

Paket programlara abone olanlar, mevzuat bilgilerine ücretsiz ulaşabilecekler. Yurtdışından üye olmak isteyen özel sektör kuruluşlarının yıllık 18 bin dolar, kamu kurum ve kuruluşlarının da yıllık 12 bin dolar ödemeleri gerekiyor.

Sitede eserlerini 2 yıl süreyle yayınlamaları koşuluyla öğretim üyesi ve hukukçulara, makale ve kısa araştırma yazıları için 150, tezler için 300, belirli konularda yazılmış kitaplar için 500 ve İdareHukuku, Radyo-Televizyon Hukuku, Borçlar Hukuku ve İçtihatlı Şerhler gibi temel metinler için tüm ciltlerine toplam 1000 kontör verilmesi teklif ediliyor.

Yargıtay Hizmetlerini Güçlendirme Vakfı yöneticilerinden alınan bilgiye göre, ``Hukuk Bilgi Bankası``, yerel mahkeme kararlarının temyizde bozulmasının ve yeniden yargılama yapılmasının en alt düzeye indirilmesini hedefliyor.

Site sayesinde, Hakkari`den Edirne`ye kadar bütün ülkeye yayılmış olan adliyelerdeki yargıçların, örnek kararları ve içtihatları toplucagörecekleri, böylece karar verme sürelerinin kısalacağı ve hukuk yanılgılarının en aza indirilmiş olacağı belirtiliyor.


Anadolu ajansı, 29 Kasım 2001

Geri Arkadaşına Gönder

Sıkıntılarımızın yarısı, cesaret gösterip doğruyu söylemememizden kaynaklanır.
Alice HENDERSON

(C) 1997-2009 KEYKOBİ.NET WEB Grubu tarafndan hazırlanmıştr.   

E-mail:  mail@ncp.com.tr
         


www.Belediyeler.Net

GÜNCEL


Ülkemizde yaşananlardan sonra İnternet'te sansürü destekliyormusunuz? ( 5.01.2007)
 Denetim Altında tutmak lazım  
 Evet Sansürlenmeli  
 Hayır Sansürlenmemeli  
Toplam Katılım : 1438

www.Belediyeler.Net

ANTALYA