13 Kasım 2018 Salı
 
 » Ana Sayfa
 » Şirket Profili
 » Hizmetlerimiz
 » Ürünler
 » İnsan Kaynakları
 » Resim Galerisi
 » Ziyaretçi Defteri

Alan Adı Sorgulama
www.
.com-.net-.org Yardım

Arama
Sitede Webde

powered by FreeFind

www.Belediyeler.Net

Sitemizdeki güncellemelerden ve yeniliklerden haberdar olmak isterseniz
 E-Mail  Adresinizi
Kayıt ediniz
İsminiz:

E-Mail Adresiniz:

Ekle: Çıkar:

www.Belediyeler.Net

Arama Siteleri:
Son Güncelleme
05.07.2018

www.Belediyeler.Net

 

 

 

Türkiye'nin Belediyeler Portalı
HİZMETLERİMİZ

» WEB Hizmetlerimiz
» İyi bir web sitesi ne demek ?

İyi bir web sitesi ne demek ?

Web sitesi bulunmayan firmaların, kartviziti olmayan veya tabelası bulunmayan firmalar gibi değerlendirildiği bir gerçektir. Günümüz dünyasında kendinizi, firmanızı veya kurumunuzu geniş kitlelere veya Dünya'ya tanıtmanın en ekonomik ve en etkili yöntemi web sitesi ile olmaktadır. Şirketin veya kurumun web sitesi kurumsal imajının en önemli bir parçası haline gelmiştir.

İyi bir web sitesi, aktif çalışan iyi bir pazarlama ekibi kadar etkili...
Artık tüm işletmeler, iş yapacağı veya yeni pazar arayışında ihtiyaç duyabileceği firmayı veya kurumu internetten arıyor, seçimini de web sitesindeki bilgilere göre yapıyor. Siz hiç telefon rehberinden veya eski firma kataloglarından firma arayanı gördünüz mü? veya bulsanız bile bu bilgilerin güncel ve doğru olduğundan emin olabilir misiniz?
İyi bir web sitesi, her zaman kendinizi daha iyi tanıtmanızı sağlar. Günün her saatinde sitenize gelen ziyaretçiye şirketinizi veya kurumunuzu, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi, rakip şirketlerden farkınızı ve üstünlüklerinizi etkili bir şekilde açıklama fırsatı yakalamış olursunuz.

İyi bir web sitesi , varolan müşterilerinize yeni satış yapma oranını artırır
İyi bir web sitesi, mevcut müşterilerinize yeni ürün ve hizmetlerinizi satmayı kolaylaştırır. Müşterilerini web sitelerine çeken şirketler, yeni ya da tamamlayıcı ürün ve hizmetlerini bu kanaldan düşük maliyetle tanıtarak yeni satışlar elde etmeyi başarmaktadırlar. Bayi kanalı veya distribütörlük sistemi ile çalışan şirketler, web sitelerini iyi kullanarak bayilerini; kampanyaları ve avantajlarını, ürünleri ve üstünlülerini ve rakipleri konusunda bilgiler vererek önemli satış artışı sağlayabilmektedirler.

Peki ama iyi bir web sitesi nasıl olmalı ?
Buraya kadar yazılanlar çok güzel ama, şu an olmasa da yakın gelecekte tüm şirket ve kurumların web sitesi olacağını düşünerek, bu farklılıkları yaratacak ve diğerlerinden bir adım önde olmak için İYİ BİR WEB SİTESİ NASIL OLMALI?
Aslında bunun cevabı yine internet dünyasında açık bir şekilde gözümüzün önünde durmaktadır. Yani internet’te gezinti yapmak, rakiplerimizin, diğer firmaların veya kurumların web sitelerini gezmek bu cevabı bulmak için yeterli olmaktadır.

* Siz İÇERİĞİ bulunmayan bir siteyi tekrar ziyaret eder misiniz?
Siz ziyaret ettiğiniz sitede dönen şirket logoları, animasyonlar, karmaşık resim ve grafikler var ama içerik yok ise tekrar ziyaret edermisiniz. Bizce hayır. Bu türdeki tasarımlar sitenize girmek isteyen ziyaretçileri kaçırmakta ve sitenin yavaş yüklenmesine yol açmaktadır. İstatistiklere göre ilk 10-12 saniye içinde açılmayan siteler, ziyaretçilerinin %50’sini daha baştan kaybetmekteler.
Ziyaretçilere animasyon değil, bilgi ve içerik sunulmalı. Ayrıca, ziyaretçilerinizin amacı, animasyon seyretmek değil, sizinle iş yapıp yapmayacaklarına karar vermek için her türlü bilgiye kolayca ulaşmaktır.
Öncelikle sitenizin zengin ve doyurucu bir içeriğe sahip olması gerekmektedir. Müşteriler ve ziyaretçileriniz, şirketinizin veya kurumunuzun ürün ve hizmetleriniz konusundaki detaylı bilgilere kolayca ulaşabilmelidir. “Web sitemize bakabilirsiniz” dediğinizde, sanki müşteriye en iyi satış elemanınızı yollamışçasına en detaylı bilginin aktarılacağından emin olmalısınız. Bir iki sayfadan oluşan ve içeriği bulunmayan ve güncellenmeyen sitelerin faydadan çok zararı olduğu bir gerçektir.

* Siz GÜNCEL BİLGİ içermeyen bir siteyi tekrar ziyaret eder misiniz?
Sitenizdeki tüm bilgiler mutlaka güncel olmalı. Sitenizin sık aralıklarla veya her gün güncellenmesi gerekmektedir. Sitenize giren ziyaretçiler, şirketinizin veya kurumunuzun tüm bilgilerine en güncel haliyle ulaşabilmelidir. Birkaç yıl veya ay öncesinden kalmış, bugünkü durumu yansıtmayan siteler farkına varmadan ziyaretçinin tekrar gelmesini veya satışın kaçırılmasına neden olmaktadır.
Daha da kötüsü, sitelerin %85’i, dinamik olarak güncellenebilir yapıda değildir. Yani bilgiler şirket veya kurum yetkilileri veya elemanları tarafından güncellenememektedir. Bunu ancak siteyi hazırlayan web tasarımcısı yapabilmektedir.
Bu güncelleştirme işleminin site sahibi veya personeli tarafından yapılabilmesi de çok önemlidir. Çoğu işletme, sitelerini yapan tasarımcı ile ilişkilerini kısa süre sonra kaybetmekte, dolayısıyla siteyi güncelleme ve yeni bilgi girişi konusunda sıkıntılar yaşamaktadırlar. Adresi ve telefonu değiştiği halde internetteki sitesinde hala eski telefonu ve adresi duran şirketlerin oranı %14 olduğu düşünülürse olayın ciddiyeti daha net anlaşılmaktadır.

* Size YENİLİKLERİ duyurmayan bir siteyi daha sık ziyaret eder misiniz?
Size sitesindeki veya hizmetlerindeki yenilikleri duyuramayan bir siteyi ziyaret etme ihtimaliniz her zaman düşük olacaktır. Siteniz yardımıyla abone veya üye olacak ziyaretçilerinize belli aralıklarla otomatik e-mail’ler göndererek tüm yeniliklerden haberdar olmalarını ve tekrar ziyaret etmelerini sağlamak gerekmektedir.

Peki ama iyi bir web sitesine nasıl sahip olunur? Ve Neler İçermeli ?
Bu konuda Bilişim sektöründe çok değişik çalışmalar yapılmakta ve yeni uygulamalar geliştirilmektedir. Bu sorun tüm dünya’nın sorunu olduğu için bu konuda çok sayıda çözüm üretilmiştir.
Yukarıdaki bilgileri içerebilecek iyi bir web sitesinin en önemli özelliği bu sitenin VERİ TABANI destekli olmasıdır. Diğer bir önemli özellik içerik değişikliğinin firma veya kurum yetkilileri tarafından yapılabilmesidir.

Bu konudaki ayrıntılı bilgileri içeren “ASP ve VERİ TABANI DESTEKLİ WEB SİTELERİ” hakkındaki raporu isteyebilirsiniz.

E-mail : akgun@ncp.com.tr

(C) 1997-2009 KEYKOBİ.NET WEB Grubu tarafndan hazırlanmıştr.   

E-mail:  mail@ncp.com.tr
         


www.Belediyeler.Net

GÜNCEL


Ülkemizde yaşananlardan sonra İnternet'te sansürü destekliyormusunuz? ( 5.01.2007)
 Denetim Altında tutmak lazım  
 Evet Sansürlenmeli  
 Hayır Sansürlenmemeli  
Toplam Katılım : 1438

www.Belediyeler.Net

ANTALYA